SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Tekanna 1408041
*
nr 140 8041
Tekanna
Pläter, England, L29
Utrop:
600 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 april 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/4 11:49:53
1
500 kr
21/4 13:19:52
2
450 kr
21/4 13:20:23
2
500 kr
21/4 13:20:48
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa nysilver pläter silver tekanna ädelmetall
-
5288 Tekanna
Stengods, Danmark, Signerad. Längd: 35 cm, höjd: 2..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:27
-
5080 Tekanna
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Terma Gustavsb..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:18
*
Tekanna
nr 140 8041
Tekanna
Pläter, England, L29
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 april 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/4 11:49:53 | 1 | 500 kr |
21/4 13:19:52 | 2 | 450 kr |
21/4 13:20:23 | 2 | 500 kr |
21/4 13:20:48 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa nysilver pläter silver tekanna ädelmetall
-
5288 Tekanna
Stengods, Danmark, Signerad. Längd: 35 cm, höjd: 2..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:27 -
5080 Tekanna
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Terma Gustavsb..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:18